Dünyanın En Çok İndirilen Simülasyon Oyunu Türkiye’den Çıktı!

Gerçek dünyadaki olayları ve meslekleri deneyimlemek için tasarlanan simülasyon oyunları, mobilde ve bilgisayarlarda en çok tercih edilen oyun çeşitleri ortasında yer aldı. veri.ai tarafından yayımlanan datalara nazaran 2021’de, 2020’ye kıyasla 1,4 puan artışla %10’a yakın büyüme gösteren simülasyon kategorisindeki toplam gelirlerin bu yılın sonunda 18,22 milyar dolara ulaşacağı varsayım edildi. Türkiye merkezli bir oyun şirketi de bu yükselen oyun tipinin kıymetli paydaşları ortasında konumlandı.

Yerli oyun şirketi Zuuks Games’in Bus Simulator : Ultimate isimli oyunu, dünya genelinde 300 milyon indirme barajını aşarak şimdiye kadar dünyada en çok yüklenen simülasyon oyunu oldu.

Yakın vakitte güncellendi, yeni sürümü yayımlandı

Yakın vakitte güncellenen Bus Simulator : Ultimate, yeni versiyonuyla çok daha fazla detay içeriyor. Türkiye otogarlarının ince detaylarına kadar modellendiği oyun, yenilikçi ve kapsamlı kokpit dizaynlarıyla gerçekçi bir otobüs sürücülüğü tecrübesi sunuyor. Oyuncular, otobüs şirketlerini kurarak otobüs işletmeciliğinin tüm süreçlerini deneyimleyebiliyor. Türkiye, Avrupa ülkeleri, ABD ve Brezilya üzere birçok ülkede farklı rotalara, gerçeğe yakın bir biçimde tasarlanan dinlenme tesislerine ve detaylı haritalara konut sahipliği yapan Bus Simulator : Ultimate, çok oyunculu özelliğiyle cümbüşe öteki bir boyut da kazandırıyor. 300 milyon indirilmeye ulaşan Bus Simulator : Ultimate’ın sunduğu gerçekçi tecrübe ve ihtimamla tasarlanan detayları, oyunseverlerin nezdinde de değerli bir karşılık buluyor.

En büyük rakibi de tıpkı şirketin oyunu

Apple Appstore ve Google Play‘de bir çok defa “Günün Oyunu” seçilen şehirlerarası otobüs simülasyonu oyunu Bus Simulator : Ultimate, rakiplerini geride bırakarak tepeye yerleşti. İkinci sırada ise yeniden Zuuks Games tarafından üretilen 220 milyondan fazla indirilmeye ulaşan Truck Simulator : Europe oyunu yer alıyor. Zuuks Games’in yeni oyunu Truck Simulator : Ultimate ise 10 ay üzere kısa bir müddette 67 milyondan fazla indirildi, oyun kullanıcılara kamyon sürücülüğünün gerçeğe en yakın tecrübesini sunuyor. Simülasyon oyunları sıralamasında başkan olan Zuuks Games, 600 milyondan fazla kullanıcısı ve aylık 100 milyondan fazla etkin oyuncusuyla başta Türkiye ve Avrupa olmak üzere dünyanın her yerinden taşınabilir oyun severleri bir ortaya getiriyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.