D&R’ın Bodrum’daki Yeni Mağazaları Ziyaretçilerine Kapılarını Açtı

Kültür, sanat ve cümbüşün vazgeçilmez adresi Bodrum’da büyümeye devam ediyor

Büyüme grafiğini Türkiye’nin farklı kentlerinde açtığı yeni mağazaları ile sürdüren D&R, Bodrum’daki kültür sanat noktalarına yenilerini ekledi. Bodrum Shop&Go Alışveriş Merkezi ve Anthaven’de açılan D&R mağazaları kitap, elektronik, oyuncak ve seyahat eserleri yüklü olmak üzere, ziyaretçilerin muhtaçlıklarını karşılayabilecekleri pek çok eseri bir ortada sunuyor.

51 kentteki 218 mağazasıyla hizmet veren D&R, Türkiye genelinde büyümeye devam ediyor. D&R Genel Müdürü Mustafa Altındağ’ın açılışlarını gerçekleştirdiği Bodrum’daki yeni D&R mağazaları, tüm konuklarını kültür, sanat ve cümbüş dünyasının zenginliklerini daha sık, daha kolay ve daha nitelikli bir biçimde keşfetmeye ve paylaşmaya teşvik ediyor.

D&R Bodrum Shop&Go ve Anthaven’da Mağazalarını Açtı

D&R Bodrum Shop&Go ve Anthaven mağazaları, D&R Genel Müdürü Mustafa Altındağ, Prof. Dr. Uğur Batı ve Hale Caneroğlu’nun iştirakiyle açıldı. Böylelikle D&R, Muğla’daki kültür, sanat ve cümbüş noktalarını 13’e çıkardı. Ziyaretçilerin gereksinimlerini yakından takip ederek onlara en âlâ hizmeti sunmayı hedefleyen iki yeni mağazada kitap, elektronik, oyun-oyuncak, ikramlık eşya ve seyahat eserleri yüklü olmak üzere rahat ve keyifli bir alışveriş tecrübesi yaşatacak pek çok eser bulunuyor. Her iki mağaza da yıl boyunca tanınmış müellifleri ve sanatkarları söyleşi ve imza günlerinde ağırlayarak keyif dolu etkinliklere konut sahipliği yapacak.

D&R Anthaven mağaza açılışına özel İhtilal Erbil’in birinci çocuk kitabının lansmanı gerçekleşti

D&R’ın Anthaven mağazası, usta ressam İhtilal Erbil’in birinci çocuk kitabı “Sanat Ülkesi”nin açılışa özel lansmanına mesken sahipliği yaptı. İhtilal Erbil ile muharrir Furkan Çalışkan’ın söyleşisine de sahne olan aktiflikte İhtilal Erbil, minik ressam adaylarıyla atölye çalışması da gerçekleştirdi. Sanatkarın kendi öyküsünü ve sanat seyahatini çocuklarla paylaştığı yeni kitabı, miniklere keyifli bir okuma serüveni sunuyor.

“Bütün Çocuklar Hoş Fotoğraf Yapabilir”

Devrim Erbil, lansmanda kitabının ortaya çıkış kıssasını anlattı. Çocuklara sanatı sevdirmek için çalışmalar yürüttüğünü söyleyen ressam, “Bodrum Türkiye’de sanat kenti olmaya çok layık. Burayı küçük kent diye görmüyorum. Büyükşehirler ortasında bir sanat kenti olacak. Burası Türkiye’nin en gelişmiş sanat merkezlerinden biri olacak. Burada sanatın birçok kolunda, çok pahalı beşerler var. Buraya yalnızca eğlenmek için gelmiyorlar. Çocuklar için çok özel hazırlıklar yapıyorum. Onların sanatı öğrenmeleri ve sevmeleri için uğraş gösteriyorum. Çocuk ve sanat konusunda Bodrum’un aydın şahıslarıyla, sanatseverleriyle buluşmak benim için çok kıymetli oldu. Sanatseverlerin takviyesiyle Bodrum’un çocuklar, gençler ve bütün halk için sevginin, barışın, kardeşliğin kenti olması ismine daima bir arada çalışacağız. Burada olmaktan ve çocuklarla fotoğraf yapmaktan çok memnunum. Onlarla ilgili bu kitabı imzalamaktan ve bunun Bodrum’da yaşanmasından da ayrıyeten gururluyum” dedi.

Sanat muharriri ve kitabın dizi editörü Erkan Doğanay da “Bu diziyi hazırlamaya Türk sanatkarların çocuklara tanıtılması için başladık. Türk sanatkarların hayat öykülerini, çocukların da sanatçı olma yahut gelecekte hayatlarında başarılı olma yolunda sanatkarların hayatlarını rehber edinmesi için anlattık. İhtilal Erbil, bu serinin birincisiydi, devamında Abdülmecid Efendi, Bedri Rahmi Eyüpoğlu üzere sanatkarlarla bu proje devam edecek” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı