Dell’den yeni XPS 13 ve XPS 13 2-in-1 modelleri

Dell Technologies, fütüristik dizaynıyla övgü alan XPS 13 Plus lansmanının çabucak akabinde, ikonik XPS 13 lansmanıyla ve yakında çıkacak XPS 13 2-in-1 ile yine tasarlanan XPS portföyünü kullanıcıların beğenisine sundu.

Cihazlara her an her yerden erişimin büyük ehemmiyet taşıdığı günümüzün hibrit ve taşınabilir dünyasında, çok taraflılığın ve çoklu misyonların çarçabuk yürütülmesinin değerinden yola çıkan Dell, XPS 13 ve XPS 13 2-in-1 eserleriyle tam da bu beklentileri karşılıyor.

Dell’in en ince ve en hafif 13 inç XPS dizüstü bilgisayarı “XPS 13” artık piyasada

Günün akışı tek bir e-posta yahut spontan bir gelişmeyle değişebileceğinden, XPS 13 (Windows 11 yahut Ubuntu 20.04 işletim sistemi ile) hareket hâlindeyken bile artık kullanıcıların en düzgün arkadaşı. 12 saate kadar uzun pil ömrüne sahip1 ince, hafif ve kompakt dizaynıyla sırt yahut el çantasına basitçe sığabilen XPS 13, 12. Jenerasyon Intel® Core™ işlemcilerle tıpkı anda birden fazla misyonu çarçabuk yürütmek için gereksinim duyulan üstün performansı sunuyor.

XPS estetiğine sadık kalınarak tasarlanan XPS 13’le müzik dinlemek, imajlı sohbet etmek, gişe rekorları kıran sinemaları izlemek ve daha pek birden fazla mümkün. Geniş kapsamlı bir cümbüş tecrübesi sunan beşinci kuşak, 4 taraflı InfinityEdge ekrana ve gelişmiş ses teknolojisine sahip olan XPS 13, yüksek parlaklık, gelişmiş netlik, 4K+ ekran çözünürlüğe kadar ince detay ve göz alıcı renklerle de kullanıcıların izlediklerine canlılık katıyor. Daha büyük hoparlörler, daha yüksek ve derin bas seslerle daha yeterli bir ses tecrübesi sunuyor. Eyesafe® teknolojisi ise ışık gücünü kaynağında makul yöneterek görsel tecrübeden ödün vermeden ziyanlı mavi ışığı azaltıyor.

Aynı tasarım anlayışıyla yeni model

Birinci sınıf materyallerle ustalıkla yapılmış XPS 13, Dell’in hassas ve minimalist yaklaşımını temsil ediyor.

Dell’in XPS’teki tasarım anlayışı, teknolojiyi neredeyse geri plana düşürerek aygıtın tıpkı kullanıcıların bir uzantısı üzere hizmet etmesi etmesine ve kullanıcı tecrübesini kolaylaştırmaya dayanıyor.

Dell, daha evvel sanayiyi daha ince çerçeveler kullanmaya ve birebir yahut daha küçük kaplama alanında daha büyük bir görüntüleme tecrübesi sunmaya teşvik eden ticari markası InfinityEdge dizaynıyla, ekran önü tecrübesini yine yorumlayan XPS modeliyle karşımıza çıktmıştı. Dell’in hudutları zorlama ve hudutları azaltma misyonuyla hareket eden mühendislik grubu, bu defa mobiliteye öncelik veren müşteriler için XPS 13’ü olabildiğince kompakt hâle getirmek üzere aygıtın içindeki mimari tertibi tekrar ele aldı.

Böylece, anakartı evvelki XPS 13’te (2021) bulunandan 1,8 kat daha küçük olacak halde “minyatürize etmek” için uzun ve savlı bir seyahat başladı. Bugün yeni XPS 13’le karşımıza çıkan anakart, şimdiye kadar üretilmiş ve bir Dell bilgisayarının içine yerleştirilmiş en küçük anakart olma özelliği taşıyor. Ayrıyeten yeni ve farklı teknolojileri içine sığdırmak ve hoparlör kutularını genişletmek için gerekli mimari alanın da yaratıldığı görülüyor. Bu da ortaya daha ince ve daha hafif, fakat daha âlâ ses veren, yüksek performanslı ve uzun pil ömrüne sahip XPS 13’ü çıkarıyor.

Çok taraflılığı yeni doruklara taşıyan XPS 13 2-in-1 bu yaz piyasaya çıkıyor

Çalışma hayatı, özel hayat ve tahsil ortasındaki çizgiler giderek bulanıklaşmaya devam ederken, XPS 13 2-in-1 tam da bu çağın gereksinimlerine karşılık veriyor. Yeni XPS aygıtı, yayın yapmak, çalışmak, tasarlamak ve içerik paylaşmak ortasında kolaylıkla geçiş yapılmasına, özetle kullanıcılara tutkun oldukları her neyse onlarla temas kurmaları için imkan tanıyan üstün bir esneklik sunuyor.

WiFi suratındaki üzere lakin taşınabilir geniş bantta, daha süratli karşıdan yükleme imkanı veren 5G ilişkili birinci XPS aygıtıyla, kullanıcıların her yerde üstün performansın keyfini çıkarması mümkün. Streaming, evrak ve varlıklı görüntü içeriği indirme üzere süreçlerin tamamı 5G süratiyle çok daha süratli gerçekleştiği için kullanıcılar, bulunduğu pozisyondan bağımsız olarak üretebiliyor, eğlenebiliyor. Yeni XPS 13 2-in-1, farklı ülkelere gittiğinde kullanıcıların SIM kart değiştirmek zorunda kalmadan global operatörlere bağlanmasına imkan tanıyan eSIM teknolojisiyle de dikkat çekiyor.

XPS 13 2-in-1, mıknatıslı XPS Folio ile “tüketim” modundan tam “üretkenlik” moduna kolaylıkla geçiş yapılmasını sağlıyor ve böylelikle konfor ve esneklik açısından üç açı ayarını (100°, 112.5°, 125°) destekleyerek tam bir dizüstü bilgisayar tecrübesi sunuyor. Yaratıcılığını ortaya koymak isteyen kullanıcılar, aygıtı son teknoloji bir deftere dönüştürebiliyor ve sağ ve sol ellerini kullananlar için uygun olarak geliştirilmiş XPS Stylus ile el yazısını dahi kullanabiliyor. Özel XPS Stylus, üst tarafta bulunan mıknatıslı şarja takılıyor ve tam şarjla ortalama 50 güne kadar çalışma süresi2 sağlıyor. XPS Folio ve Stylus, farklı başka satılıyor.

Sezgisel, “önce yatay görüntüleme modu” ile tasarlanan ekran paneli, 3K’ya varan ekran çözünürlüğü ve canlı renklerle yüksek parlaklık ve ince detaylar sunarak içeriği en az kullanıcıların fikirleri kadar dinamik hâle getiriyor. Pak ve net bir imaj sunan yüksek çözünürlüklü 1080p web kamerası ise imajlı aramalarda kolaylık sağlamak için yatay olarak yerleştirilmiş durumda. 4K çözünürlüğe sahip kamera, bu çok istikametli tek aygıtta yüksek kalitede fotoğraflar çekmeye ve içeriği düzenlemeye de imkan tanıyor.

Her biri şık ve minimalist bir dizayna sahip olan XPS 13 2-in-1, standart WiFi 6E3 yahut 5G WiFi 6E4 olmak üzere iki ilişki seçeneği sunuyor. Standart WiFi 6E modeli, XPS 13 üzere işlenmiş alüminyumdan yapılmış ve mavi renk seçeneğine sahip. 5G modeline mahsus olarak art kısım, ilişkiyi optimize etmek ve sinyal karışmasını önlemek için Gorilla Glass 7’den yapılmış ve gri renk seçeneğine sahip.

Sürdürülebilirlik taahhüdünü yerine getiriyor

Dell’in çevresel etkiyi azaltma konusunda uzun müddettir devam eden bir taahhüdü bulunuyor. Bu kapsamda XPS 13 ve XPS 13 2-in-1 kasaları, klasik kömürle çalışan tesislerde üretilen alüminyum kasalarla karşılaştırıldığında karbon emisyonlarında yüzde 70 azalma sağlayan hidrogüç yenilenebilir güç kaynakları kullanılarak üretilen düşük karbonlu alüminyumdan yapılmış durumda. EPEAT Gold tescilli olan XPS 13 ve XPS 13 2-in-1, yüzde 100 yenilenebilir yahut geri dönüştürülmüş ambalajlarda sunuluyor.5

XPS 13 ve XPS 13 2-in-1 2022 yaz aylarında satışa sunulacak. Fiyatlar satış tarihine yakın duyurulacak.

Son olarak…

Eski aygıtlarınızı ne yapacağınızdan emin değil misiniz? Dell Trade In üzerinden, uygun nitelikteki rastgele bir elektronik aygıtı (Dell markalı yahut öbür markalardan) bir sonraki Dell.com satın alımınız için anında krediye dönüştürebilirsiniz. Birinci olarak ABD’de başlatılan bu program, bu yıl içinde başka ülkelerde de yaygınlaştırılacak.

Dell Migrate’le de Windows tabanlı rastgele bir bilgisayardaki kıymetli, transferi sıkıntı evrakları yeni XPS aygıtınıza taşıyabileceğinizi ve böylelikle süratle çalışmaya başlayabileceğinizi unutmayın.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı