Çöpçüler Kralı nerede ne zaman çekildi? Kemal Sunal Çöpçüler Kralı filmi nerede çekildi?

Çöpçüler Hükümdarı, 15. Antalya Sinema Şenliği’nde Umur Bugay En Güzel Senaryo, Şener Şen ise En Düzgün Yardımcı Erkek Oyuncu mükafatlarını kazanmıştır. Çöpçüler Hükümdarı konusu nedir? Çöpçüler Hükümdarı oyuncuları kimler? Çöpçüler Hükümdarı hangi mahallede çekildi?

ÇÖPÇÜLER HÜKÜMDARI KONUSU

Zabıta amiri, vazifesinin verdiği yetkileri zorlayarak esnafın ve çöpçünün üzerinde büyük bir baskı kurar. Tıpkı mahallede oturan Hacer ise temizlikçilik yapmaktadır. Hacer’e âşık olan zabıta amiri, annesinin reaksiyonuyla karşılaşır. Mahallenin çöpçüsü Apti de Hacer’e âşıktır, lakin parası yoktur. Bir gün kazara girdiği bir gazino, makus bahtını bir anda değiştirir.

Aksiyonu hiç bitmeyen ve birbirinden tuhaf bireylerin yaşadığı matrak bir mahallede çöpçülük yapan Apti, mahallenin biricik kızı Hacer’e aşıktır. Temizlikçilik yapan Hacer ise bu aşka karşılık vermez. Hacer kendisine aşık olan zabıta memuruyla evlenmeyi ister lakin erkek kardeşleri bu evliliğe karşı çıkar. Tekrar de umudunu kaybetmeyen Apti, genç kızın gönlünü çalabilmek için her şeyi yapar. Lakin parasızlık nedeniyle Hacer’i elde etmesi imkansızdır. Ta ki tesadüf yapıtı bir gazinoya girene kadar. Apti türlü tesadüfler sonucunda bu talihini geri çevirecek, hayallerini gerçekleştirecektir.

Türk sinemasında yapılmış mizah duygusu en kuvvetli sinemalardan biri olan yapıt bugün bile bu özelliğini korumaktadır. Bilhassa hafızalara kazınan kült sahneleri ve replikleriyle unutulmazlar ortasına girmiştir.

ÇÖPÇÜLER HÜKÜMDARI NEREDE ÇEKİLDİ?

Kemal Sunal’ın sevilen sinemalarından Çöpçüler Hükümdarı, Güneşli Sokak, Cihangir ve etrafında çekildi.

OYUNCU KADROSU

* Kemal Sunal – Apti Şakrak

* Şener Şen – Zabıta Şakir

* Ayşen Gruda – Hacer

* İhsan Ulu – Hacer’in Babası

* Erdal Özyağcılar – Hacer’in Büyük Abisi

* Türker Tekin – Kapıcı İsmail

* İlyas Salman – Kapıcı Şemsi

* Nejat Gürçen – Gazino Patronu

* İhsan Bilsev – İşverenin Adamı

* Muadelet Tibet – Hanife Teyze

* Salih Sarıkaya – Kahveci

* Nezahat Tanyeri – Şakir’in Annesi

* Nermin Özses – Hacer’in Annesi

* Ertuğrul Bilda – Apartman Sakini

* Selim Naşit – Bakkal

* Ferdi Akarnur – Tüpçü

* Ali İnce – Hacer’in Kardeşi