Bolu’da üniversiteli kadınlara ‘böyle giyinemezsiniz’ tacizi

Bolu kent merkezinde bulunan Kardelen Meydanı’nda, yolda yürüyen iki bayan üniversite öğrencisi kıyafetleri nedeniyle kelamlı taarruza uğradı.

Yerel medya14.net isimli sitenin haberine nazaran dün akşam saatlerinde meydandan geçen bir bayan, iki üniversite öğrencisini “açık giyindikleri” argümanıyla taciz etti.

Cep telefonuyla kaydedilen imajlara nazaran bayan, öğrencileri “Anneniz babanız nerede? Anneniz, babanız burada olsaydı giyebilir miydiniz?” sözleriyle maksat aldı.

Kadının kelamlarına öğrenciler ise, “Sana mı kalmış? Sana ne kardeşim. Benim annem de kapalı lakin senin üzere değil” diyerek reaksiyon gösterdi.

CHP BAYAN KOLLARI: GERİCİLER TEK ADAMDAN GÜÇ ALIYOR

Olay üzerine CHP Bayan Kolları bir reaksiyon açıklaması yaptı. CHP Bayan isimli Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Bolu’da gerici bir bayan, yolda yürüyen iki üniversite öğrencisine “Annen baban burada olsaydı bu türlü giyinir miydin? Bu türlü giyinemezsiniz” dedi. Balık baştan kokuyor. Gericiler, tek adamın bayanlara hakaretinden güç alıyor. Bu nizam bu türlü gitmez!” denildi.