Bebek sahilinde uygunsuz görüntülenen şüphelilerden biri tutuklandı

Beşiktaş’taki Bebek kıyısında dün öğle saatlerinde Carmen Maria T. ve Özgür K. açık alanda cinsel ilgiye girdiği imajların toplumsal medyada paylaşılması üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Polis gruplarınca gözaltına alınan iki kuşkulu emniyetteki süreçlerin akabinde İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi.

İstanbul İsimli Tıp Şube Müdürlüğünden alınan rapor doğrultusunda Carmen Maria T.’nin kendisini vücut ve ruh bakımından savunamayacak durumda olduğuna ait kuvvetli kuşku bulunması nedeniyle kuşkulu Özgür K. hakkında “Cinsel taarruz ve hayasızca hareketler” cürümlerinden süreç yapıldı. Savcılıkta tabirlerin alınmasının akabinde kuşkulu Özgür K. tutuklanma talebi ile Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Savcı, kuşkulu Carmen Maria T. için ise Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğinden Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Hudut Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde müşahede altına alınmasını talep etti. 

BİR KUŞKULU TUTUKLANDI

Sulh Ceza Hakimliği kuşkulu Özgür K.’nin tutuklanmasına, Carmen Maria T.’nin ise Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Hudut Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde müşahede altına alınmasına karar verdi.