ATP Çin Operasyonları Artık Yeni CEO’ya Emanet

Şirketlerin kritik süreçlerine kurumsal yazılım ve altyapı tahlilleri sağlayan teknoloji şirketi ATP, Çin operasyonlarının başına CEO olarak Onur Yavuz’un getirildiğini açıkladı. Tradesoft, Zenia ve ATP Digital markaları ile küresel pazarlarda farklı bölümlere hizmet veren ATP, stratejileri doğrultusunda Çin ve Asya Pasifik ülkelerinde de faaliyetlerini genişletmeyi hedefliyor.

CEO Onur Yavuz

İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği kısmı mezunu olan Onur Yavuz, iş hayatına Softtech’te yazılım mühendisi olarak başladı. Mimari ve DevOps gruplarında yöneticilik yapan Yavuz, 2018 yılında Softtech Çin operasyonları Genel Müdürü olarak atandı. Onur Yavuz, 1 Temmuz 2022 itibariyle ATP’nin bağlı paydaşlığı Tradesoft (Shanghai) IT Limited şirketinin CEO’luk vazifesini üstlendi ve ATP’nin Çin operasyonlarının tamamını yönetecek.

Yavuz, son dört yıldır Çin teknoloji ekosisteminde iş geliştirme ve Ar-Ge çalışmaları yürütüyor. Bu süreçte bankacılık, besin perakende, hazır giysi perakende, otomotiv ve üretim kesimlerinde kurumların inovasyon seyahatine değerli katkılarda bulundu. Çin dışına açılımı hedefleyen Çin teknoloji şirketlerine müşteri kazanımı, eser tasarımı, eser özelleştirme ve teknoloji iş birlikleri üzerinde danışmanlık hizmetleri sağladı. TÜSİAD Çin Network üyesi olan Onur Yavuz; Gazi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği İstişare Kurulu’nda yer alıyor ve ekosistemdeki teşebbüslere mentörlük yapıyor.

Çin Pazarı Kıymetli bir Potansiyeli Barındırıyor

Onur Yavuz yeni misyonuna ait yaptığı açıklamada, IMF’in 2022 sıralamasına nazaran dünyanın en büyük ikinci iktisadı olan ve on yıl içinde en büyüğü olması beklenen Çin’in, teknoloji alanında büyük fırsatlarla dolu bir ülke olduğunu belirterek, “Çin ve etraf ülkelerdeki aktivitelerimize ek olarak Türkiye ile Çin ortasında teknoloji transferini güçlendiren ve ATP’nin kesim önderi şirketlerle küresel iş birlikleri oluşturmasını sağlayacak değerli bir rolü üstlenmekteyim. ATP, kritik süreçleri yöneten yazılım platformları ile finans ve süratli servis restoran zinciri idaresinde küresel markalara tahliller sunan, iş birliklerine açık bir şirket. Çin ile çift taraflı teknoloji transferini arttırarak büyümemize katkılarda bulunacağımıza inanıyorum” dedi. Çin pazarında deneyim sahibi Yavuz, “Dinamik ve inovasyon gücü yüksek Çin pazarını tanımak isteyen ve geleceğin fırsatlarının burada olduğunu düşünen şirketlerle her vakit deneyimlerimizi paylaşmaya ve fırsatları birlikte değerlendirmeye hazırız,” diye ekledi.

Basın bülteninden derlenmiştir.