Apple, M2′ işlemcili giriş seviyesi MacBook Pro’larında yavaş SSD’ler kullanıyormuş

Apple, kısa müddet evvel M2 yonga setli yeni MacBook Pro dizüstü bilgisayarları piyasaya sürdü. Ve artık birden çok YouTuber, Apple’ın en yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarlarının giriş düzeyi modellerinin, geçen yılın M1 yonga setli modellerine nazaran daha yavaş SSD’lere sahip olduğunu argüman ediyor.

Max Tech ve Created Tech’te yayınlanan görüntülerde, giriş seviyesi M2 MacBook Pro’ların M1’li modellere nazaran iki kat yavaş SSD’lerle geldiği açıklanıyor. İki modelde de 256GB SSD bulunuyor ve iddiayı ortaya koyan YouTuberlar sürat testi için Blackmagic Disk Test aracını kullandılar. Sonuçlara nazaran, yeni SSD’ler yaklaşık %50 yavaş okuma ve yaklaşık %30 yavaş yazma suratına sahipler.

Bu ortada, nispeten daha yavaş SSD’ler yalnızca giriş düzeyi M2 MacBook Pro dizüstü bilgisayarlarda bulunuyor. Rakamsal karşılaştırmada yavaş görünseler de, kullanıcılar gerçek hayatta kullanımda çok fazla fark fark etmeyecekler lakin MacBook SSD diski sanal bellek olarak kullandığında, bu belleği kullanarak çalışan uygulamaların yavaşlaması mümkün.