Amfi Tiyatro’nun İlk Konserinde Didimliler Unutulmaz Anlar Yaşadı

Açılışı CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından gerçekleştirilen Didim Amfi Tiyatro’nun birinci konseri açılışın çabucak sonrasında düzenlendi. Senfoni Orkestrası’nın sahne aldığı geceye yerli ve yabancı turistler ile Didimli vatandaşlar ağır ilgi gösterdi.

Didim Belediye Lideri Ahmet Deniz Atabay’ın imza projesi Didim Amfi Tiyatro, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu ve Millet İttifakı üyesi siyasetçilerin katıldığı büyük merasimle 23 Haziran Perşembe günü açıldı. Açılış merasimine binlerce vatandaş katıldı.

Konser öncesi konuşma yapan Diidm Belediye Lideri Ahmet Deniz Atabay, Didim Amfi Tiyatro’nun tamamlanmasında emeği geçen Didim Belediyesi işçilerine ve dayanaklarından dolayı Didimli vatandaşlara bir sefer daha teşekkür ederek, “Ben hepinize teşekkür ediyorum. Biz bu binaları yaptık ve siz buradasınız. Bize verdiğiniz dayanak ve güç için teşekkür ediyorum. Ben bu tabloyu geceler uzunluğu hayalimde gördüm, daima bu tabloyu düşündüm. Biz hiçbir şeyi ayırt etmiyoruz. Bu tribünlerde oturanların siyasi kimliği bizi ilgilendirmiyor. Beni ilgilendiren şey sanat düşkünlüğü ve Ulu Başkan Atatürk’n yolundan ayrılmayanların burada olduğunu bilmek. Bu konser için emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Didim’i dünyanın en hoş turizm ve sanat merkezi yapacağız, buna inanın zira biz de inanıyoruz” dedi.

Yalnızca Didim değil Türkiye turizmine de büyük katkı sunması beklenen, kültür ve sanat etkinliklerinin yeni merkezi haline gelecek olan Didim Amfi Tiyatro’da birinci konser açılışın çabucak akabinde gerçekleştirildi. Senfoni Orkestrası tarafından düzenlenen konsere Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Milletvekili ve Genel Lider Yardımcısı Bülent Tezcan, Aydın Milletvekili ve Adalet Kurulu Üyesi Süleyman Bülbül, Aydın Milletvekili ve Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komitesi Üyesi Hüseyin Yıldız, Aydın Vilayet Lideri Ali Çankır, Didim Belediye Lideri Ahmet Deniz Atabay ve Belediye Lider Yardımcısı E. Öznur Gündoğdu katıldı. Konsere yerli ve yabancı turistler ile Didimli vatandaşlar da ağır ilgi gösterdi.

Klasik müzik ile Türkiye’nin dört bir yanından eşsiz ezgilerin seslendirildiği konser, Milet Antik Kenti’nden esinlenilerek yapılan Didim Amfi Tiyatro’da izleyicilerine unutulmaz anlar yaşattı. Sanat severler, konser sonunda Senfoni Orkestrası’nı ayakta alkışladı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı