ALİ BABACAN: ‘Bütün dengeler bozuldu ama çabuk düzelir’

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, Ankara’da vatandaşlarla bir ortaya geldi. Babacan’ın iktisattan sorumlu olduğu devirde öğrenci olan bir genç “Altın çağımızı yaşamışız” dedi. Akaryakıt fiyatlarından şikâyet eden bir dolmuş sürücüsünü de dinleyen Babacan, vatandaşlara sıkıntıların çabuk düzeleceği iletisini verdi.

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, Ankara’nın Çankaya ilçesindeki Uğur Mumcu Parkı’nı ziyaret etti. Babacan, vatandaşlardan dayanak istedi.

‘Topladığımı benzinliğe geri veriyorum, çalışmasam mı?’

Bir dolmuş sürücüsü akaryakıt fiyatlarından “Ulaşım esnafı olarak çok sorundayız. Ankara’da dolmuş 7 lira. Gün boyunca topluyorum, akşam benzinliğe geri veriyorum. Pazartesi günü sabah 5 buçuktan akşam 9’a kadar çalıştım. Akşam benzinliğe girdim. 6 servis yapıp 850 lira para toplamışım. Akaryakıta baktım, 820 lira. Bende 30 lira kalmış. Düşündüm; çalışsam mı, çalışmasam mı?” diye şikâyet etti.

Babacan bunun üzerine “Çalışınca ziyan ediyorsun. Bütün istikrarlar bozuldu. Lakin çabuk düzelir” tabirlerini kullandı.

‘Muhteşem bir öğrencilik geçirdik, artık çok kötü’

Babacan’ın iktisattan sorumlu olduğu periyotta öğrenci olduğunu söyleyen bir genç, “Sizin devrinizde altın çağımızı yaşamışız. Süper bir öğrencilik geçirdik. Şimdiki öğrencilere bakıyorum, durumlar çok makus. Sizin vaktinizde edindik kimi şeyleri. Otomobilleri sizin vaktinizde aldık” dedi. Öğrenci olduğu periyotta KYK kredisinin 270 lira olduğunu hatırlatan genç vatandaş, “Tavuk döner hesabı yapsın öğrenciler. Bizim devrimizde tavuk döner 2 buçuk, 3 liraydı. Şu an 20 lira” diye konuştu.

Babacan, 2002’de dünyada 21. sırada devraldıkları ekonomiyi 16. sıraya yükselttiklerini lakin iktisadın yine 21. sıraya düştüğünü söyledi.

‘Umudumuz, gençliğiniz’

Babacan, kendisine “Ne olur beklentilerimizi karşılayın. Umudumuz, gençliğiniz” diyen bir vatandaşa da “Seçimlerde takviye verirseniz hepsini çözeriz” diye karşılık verdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı