Alanya Yeni Hal Kompleksi’ne taşınma konusu masaya yatırıldı

Alanya’da 4 halin birleştirilmesi niyetiyle Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 2016 yılında temeli atılan Alanya Yeni Hal Kompleksi inşaatı büyük oranda tamamlandı.

Başkan Muhittin Böcek’in talimatıyla Genel Sekreter Yardımcısı Ramazan Demir ve büyükşehir bürokratları, hal komitecileri dernek liderleri bir ortaya gelerek, yeni hale taşınma konusunu görüştü.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Hizmet Ünitesi Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ramazan Demir, Emlak ve İstimlak Dairesi Lideri Beğenilen Arat, Fen İşleri Dairesi Lideri Serkan Temuçin ile Alanya-Konaklı-Payallar- Demirtaş Hal Dernek Liderleri katıldı.

TALEPLER LİSANA GETİRİLDİ

Toplantıda Genel Sekreter Yardımcısı Ramazan Demir, Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek’in meselelerin çözülmesi ve halcilerin birlikte karar alarak yeni hal kompleksine taşınması tarafındaki isteğini lisana getirdi. Daha sonra sırayla kelam alan hal komitecileri dernek liderleri, yeni halle ilgili taleplerini söz etti. Konaklı ve Payallar Hal Dernek Liderleri taşınmaya olur verirken, Alanya ve Demirtaş Halleri Dernek Liderleri ise öbür üyelerle görüşmek için müddet istedi. Halciler kendi ortalarında görüşerek bir hafta içinde kararlarını Büyükşehir Belediyesine iletecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı