Sert Ağda Ve Yumuşak Ağda

bakımlı olmak ve sir ağda

Dışarıda çok çeşitli marka ve ağda türü vardır, ancak bakımlı olmak söz konusu olduğunda hepsi iki ana kategoriye ayrılır: sert ve yumuşak ağda. Yumuşak balmumu, genellikle vücutta kullanmak için düşündüğünüz şeydir. Yumuşak ağdalar, bir muslin şeridi kullanılarak çıkarılmadan önce bir spatula ile uygulanır. Bu ağdalar, kollar, bacaklar ve koltuk altı gibi daha geniş alanlar için uygundur. Sir ağda ürünlerini buradan inceleyebilirsiniz

Kullanmak için daha fazla yetenek gerektiğinden, sert ağdalar biraz farklıdır. Daha kalın ve bir spatula ile ılık olarak uygulanır. Ağda sertleştiğinde, şerit kullanılmadan çıkarılır. Yüz için, genellikle sert sir ağda kullanılır. Ek olarak, bikini bölgesi gibi hassas alanlar için sert balmumunun da en iyi seçenek olduğu profesyonel görüşümüzdür.

Cilde değil, sadece kıla bağlanır, rahatsızlığı azaltır ve tahriş olasılığını en aza indirir. Bununla birlikte, yumuşak bal mumu Brezilya balmumu için idealdir. Neden böyle? Küçük bir kıl şeridinin üstte kaldığı geleneksel bikini epilasyonu işleminin aksine, Brezilya epilasyonu işlemiyle tüm kıllar alınabilir.

Özellikle bu alan bir nedenden ötürü çok hassastır: kıllar çok kabadır, çünkü farklı yönlerde büyür ve yumuşak ağdalar kişiler için epilasyonu daha etkili ve daha az acı verici hale getirir. Bu işlemler için Bakimliolmak.com sitesinden online olarak ürün incelemesi yapabilirsiniz.

Sert Ağda Avantaj ve Dezavantajları

  • Yumuşak ağdadan daha az acı vericidir.
  • Yalnızca küçük alanlarda uygulanabilir. Vücudun bacak gibi daha geniş alanlarında kullanmak için uygun değildir.
  • Yapışkan kalıntı bırakmaz. Temizliği çok daha kolaydır.
  • Daha kısa kılları tutar ve aynı alanda iki kez kıl alma ihtiyacını ortadan kaldırır.
  • Tedarikçilerin satın alması açısından önemli ölçüde daha maliyetlidir, bu da güzellik salonlarında daha az popüler olmasını sağlar.
  • Sert ağda kullanıldığında, kıl kökleri ve gözenekleri sıcaktan açılır ve böylece kılların çekilmesi çok kolaylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir