Profesyonel Almanya Vize İşlemleri

Almanya’ya seyahat edebilmek için hem Türk vatandaşlarının hem de Avrupa Birliği üyesi olmayan ülke vatandaşlarının Almanya vizesi almaları gerekmektedir. Almanya’da kalınacak süre ve ülkeye gitme nedenine göre alınması gereken vize türü de değişiklik göstermektedir. Vize süreci zor ve düzgün yönetilmesi gereken bir süreç olduğu için deneyimli kişilerden destek alınması önemlidir. Bu noktada devreye giren ekibimiz, isteklerinizi kısa sürede karşılayacak vize hizmetleri vermektedir.

Almanya’da yaşayan eşinin ya da çocuğunun yanına gitmek isteyen kişilerin Almanya aile birleşimi başvurusunda bulunması zorunludur. Başvuru sahibinin gelir durumu ile başvuru işlemleri Almanya yabancılar polisi tarafından incelendikten sonra karar verilmektedir. Bu başvuruların Almanya Büyükelçiliği ya da Almanya Başkonsolosluğu’na yapılmalıdır.

Almanya’ya herhangi bir nedenle gideceğiniz zaman vize konusunda yardımcı olacak yetkili kurum idata olmaktadır. Almanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen İdata başvuru merkezinden randevu alarak işlemlerinizi kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Randevu yoğunluğu yaşanacağından seyahatinizden en erken 90 gün, en geç 30 gün önce randevunuzu sitemiz aracılığı ile alabilirsiniz. Sitede verilen telefon numarasından randevunuzu alabileceğiniz gibi randevu talep formunu doldurarak da işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir