Pamuk Saten Kumaş Türleri

Saten kumaş, birçok faklı türü bulunan, eski zamanlarda zenginlik göstergesi olan bir kumaş çeşididir. Dokunulduğu zaman pürüzsüz ve kaygan bir duygu veren saten kumaşın tekniği; dokuma örgünün genelden farklı olarak bağlantılarının hiç birbirine değmeden dağıtılmasıdır. Ve bu adımların gerçekleştirilmesi için en az beş değişik hareket yapılmalıdır ki bu da saten kumaş türünün ne kadar özel olduğunun göstergelerinden biridir. En çok tercih edilen çeşidi ise sağlık yönünden de tercih edilen pamuklu saten kumaşın türüdür.

Nevresim kumaş türlerinden alanına göre daha çok tercih edilebilen satenin değişik türleri ve tipleri vardır. Türleri; Türk, Çin, yunan gibi tipleri ise; şarmöz, düşes, serbest, krep, şarjan ve döliyen olarak örneklendirebiliriz. Bu türlerin ve tiplerin her biri üretilen kumaşın dokusuyla ilgilidir ve bizlere kalitesi hakkında da bilgi verir.

Saten kumaş türleri, üretilecek ürünün kullanım alanına göre seçilir. Gecelikten elbiseye kadar birçok alanda değişik üretim alanlarına sahip kaliteli markalarla buluştuğu zaman ortaya harika sonuçlar çıktığı söylenebilir.

Freedom, kaliteli ve popüler marklardandır. Bu markayı ve seçmek sizin için mantıklı tercih olacaktır. Https://www.isatekstil.com.tr/nevresim-kumas adresinden ulaşabileceğiniz bu ürünlere ve markalara ulaşmak ise bir tık uzaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir