Mobilya Seçiminde İnsan Sağlığı Faktörü

Günümüzde ofis konseptleri ve malzemeleri çok revaçta. Özellikle oyuncu koltuğu malzemeleri özenerek seçilmekte ve zevke göre çok güzel görünümlü ofisler oluşturulabilmektedir. Tıklayın ve kategorimize göz atın.

Ofislerde en önemli krterlerin başında görselden daha da önemli olan belki de sağlıksal seçimlerdir. Çünkü ofis malzemeleri, çalışma alanımız olduğu ve günümüzün uzun saatlerini geçirdiğimiz alanlar olduğu için bu konuda önemli yere sahiptir. 

Mesela bir çalışma koltuğu üzerinden bir değerlendirme yaparsak çok önemli bir kriterdir. Saatlerce bu koltuğa bağlı kalırız. Ve bazı işlerde bu koltuğa oturup uzun süreler bilgisayar ekranına bakarak çalışırız. Uygun olmayan bir seçim de bel ağrısından boyun ağrısına kadar bir çok rahatsızlığa sebebiyet verebilir. Kalite her zaman pahalıdır ancak pahalı olduğu kadar gereklidir de. Özellikle bu konularda sağlığımızdan ödün vermemeliyiz.

Sonuç olarak konuyu şu şekilde bağlayabiliriz. Çalışma koltuğundan, cafe sandalye çeşitlerine kadar her türlü oturma malzemeleri seçiminde mutlaka kaliteli ve insan vücuduna uygun şekilde üretilmiş ergonomik ürünler seçilmelidir. Özellikle uzun süreli olarak üzerinde çalışılacak malzemelerde, tabiri caizse bir kere alınmalı tam alınmalıdır. Tabi ki bu konuda bütçe de önemlidir ancak bütçeye en uygun ve en kaliteli ürün alınmalıdır diye ısrarcı olmakta fayda görüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir