Ginseng Bitkisi Türleri

Amerika ve Asya türü olarak çok tercih edilen ginseng tabletlerin çeşitleri, rahatlatıcı ve canlandırıcı etkiye sahiptir. Rahatlatıcı etkisi yüksek olan Amerikan tipi ginseng  daha fazla rağbet görürken canlandırıcı etkisi yüksek olan Asya tipi ginseng ise günlük kullanım için daha fazla tercih edilmektedir.

İçeriğinde ginsenosit ve gintonin etken maddeleri bulunan ginseng bitkisi bu etken maddeler ile enerji düzeyinizi yükselten ve sizi daha canlı bir birey haline getiren özelliklere de sahiptir. Dağlık bölgelerde yetişen ve doğal yollar ile elde edilen ginseng bitkisi çok sayıda antioksidanı içeriğinde barındırıyor.

Migren ağrısı çeken insanlara tavsiye edilen ve ağrı kesici özelliği bulunan ginseng, tansiyon sorunu yaşayan hastalar içinde bir tansiyon düzenleyici olarak kullanılmaktadır.

Ginseng Faydaları Nelerdir ?

Antioksidanlar ile sizi zararlı virüslere karşı koruyan ginseng tablet, bağışıklık sisteminizi güçlendirerek hastalık etkenlerine karşı dayanıklı olmanızı sağlıyor. Hafızayı güçlendiren etkisi olduğu da bilinen ginseng bitkisi odaklanma sorunu ve motive olma sorunu yaşayanlar tarafından da kullanılıyor.

Çiğ olarak tüketilebileceğiniz ginsengi ginseng tablet veya ginseng çayı olarak da tüketebilirsiniz. Günde 1 veya 2 gram çiğ kök şeklinde, 300 – 400 mg özür halinde veya günde bir adet tablet şeklinde kullanabileceğiniz ginsengi dikkatli bir şekilde tüketmelisiniz.

Normal dozajlarda kullanıldığında hiçbir yan etkisi olmayan ginseng, diğer tüm bitkiler gibi dozaj aşımı olduğunda yan etkiler gösterir. Bu nedenle ideal ölçülerde kullanılmasında fayda vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir