Forklift Kabini Nedir

Forklift aslında halk arasında istif makinesi olarak bilinen makinedir. Bir yükü çatalları aracılığı ile kaldıran ve sonrasında taşıyıp istiflemek bu makinen asli işlevidir. Forkliftler 1 ila 50 ton arasındaki yükleri taşıyabilmektedirler. Forkliftler Bu ağırlıktaki yükleri yaklaşık 5 metre yüksekliğe kadar kaldırabilirler. Forkliftler arka tekerlerini kullanarak hareket ederler. Ürün çeşitleri için Cabintech.com.tr yi ziyaret edebilirsiniz.

Forkliftlerin klasik debriyajlı, tork konvektörlü, hidrostatik, elektrik motorlu gibi çeşitleri bulunur. Forkliftler kullanım alanlarına göre değişiklik gösterebilmektedirler. Forkliftlerin kullanılması için forklift kabini gerekmektedir. Forklift kullanan kişiye operatör adı verilir.

Forklift Kabinleri

Forklift kabinlerinin dizaynı oldukça önemlidir. Forklift kabinleri operatörün makineyi kullanmasını engellememelidir. Ayrıca Forklift kabinleri konumu itibari ile makinenin bakımını da etkilememelidir. Kabinin tavanında yük asansörünü gözlemek amacıyla kullanılan tepe gözetleme camı bulunur.

Forklift kabinleri operatöre geniş bir görüş açısı sağlamalıdır. Forklift kabinleri tasarlanırken görüş açısına çok dikkat edilmelidir. Geniş bir görüş açısı operatör için büyük bir kolaylık sağlar. Ayrıca bu sayede meydana gelebilecek bir sürü kazanın da önüne geçilmiş olur. Bu yüzden forklift kabinlerinin konumu, tasarımı ve görüş açısı oldukça önem arz etmektedir.

Forklift kabinleri kolaylıkla sökülüp takılabilir nitelikte olmalıdır. Bazı kabinler de parçalı olabilirken bazı kabinler çift parçalı olarak üretilir. Sol kapının üzerinde alüminyum çerçeveli ve de sürgülü bir açılır cam bulunmalıdır. Ayrıca kabinin ön ve arka kısmında sinyal lambaları yer almalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir