Eski Kitapların Yeni Kitaplardan Daha Çok Tercih Edilmesi

ikinci el kitap alan yerler

Çoğu insan plak Alan yerler tarafından satılan eski kitaplardan çok yeni kitap okumayı tercih eder. En azından internetteki çok satanlar listeleri böyle olduğunu söylüyor.  Ancak, bu yeni kitapların eski kitaplardan daha iyi olduğu anlamına gelmez. Aslında tam tersi doğru olabilir: eski kitaplar yeni kitaplardan çok daha etkileyicidir. .

Çoğu insan eski kitapları genellikle fikir ve ilham kaynağı olarak kullanır. Eski kitaplar, genellikle yeni kitaplardan daha iyi bir bilgi ve ilham kaynağıdır. Eski kitaplar dünyasında hala yeni bir insan olabilirsiniz. Ancak eski kitapların neden yeni kitaplardan daha iyi olduğunu düşünebileceğiniz birkaç sebep bulunuyor.

Zamanın Sınavına Girmişlerdir

Belki de bu, hepsi içinde ikinci el kitap alan yerler için en önemli nedendir. Birçok fikir gelir ve gider, ancak yalnızca en iyi fikirler zamana dayanabilir. Yeni kitaplar henüz böyle bir sınavı geçmedi. Öte yandan, eski kitaplar testi çoktan geçmiştir. Nesilden nesile ulaşan farklı insanlar onları faydalı buldu. Onları okursanız, birçok neslin filtresinden geçmiş bilgileri okursunuz.

Size Farklı Bakış Açıları Sunarlar

Bir kameranız varsa, farklı mercekler taktığınızda gördükleriniz farklı olacaktır. Eski kitapları okumak size bakabileceğiniz yeni “mercekler” verir. Size yeni bakış açıları sağlar. Bazı şeylere bakmak için yeni yollar gösterirler. Geçmişte değeri ve kültürü ile sizi belirli bir zamana taşıyan zaman makinesi olarak hareket ederler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir