Dışişleri Bakanlığı, ABD’deki Türkiye Karşıtlığına Dikkat Çekti

Türkiye Dışişleri Bakanlığı’nın 22 Mayıs’ta yaptığı açıklamada , ABD’deki Türkiye karşıtı çevrelerin etkinliklerinin ABD Kongresi’nde yoğunlaştığını belirtti.

Hami Aksoy, “ ABD’deki Türkiye karşıtı çevrelerin ABD Kongresi’ndeki faaliyetlerini yakın zamanda yoğunlaştığını gözlemledik.“ ABD- Türkiye İttifakı için Endişeyi İfade Etmek ”başlıklı Karar Taslağı bunun bir başka örneği,” dedi bakanlık sözcüsü, yaptığı açıklamada.

Türkiye’nin ve ABD’nin ortak değerler ve karşılıklı çıkarlar temelinde derin köklü müttefik ilişkilere sahip olduğunu söylemeye devam etti . Dünyanın çeşitli bölgelerinde barış ve güvenliğe katkıda bulunmak için birlikte çalışımaktadır.

S-400 Krizi Geleneksel Bir İttifakın Sonuna mı İşaret Ediyor Mi? Devamı…

Dışişleri Komitesi tarafından onaylanan karardan bahseden Aksoy, ” Bu gerçeğe zarar veren kararlar ve Türkiye’nin ulusal güvenliği için attığı adımların arkasında ki doğru nedenlerin arkasındaki haklı sebepleri , ülkemiz arasındaki müttefik ilişkiyle uyuşmuyor” dedi. Temsilciler Meclisi

Ayrıca, Türkiye’nin dostluğuna değer veren Amerikan halkının ve temsilcilerinin kaygılanmaya gerek olmadığını da söyledi . Sözcü, “ Aslında, dostluk ve ittifak, Türkiye’nin önerdiği çalışma grubunu destekleyerek yapıcı ve içten bir çaba göstermeyi gerektiriyor ” dedi.

Kaynak: http://www.hurriyetdailynews.com/ankara-laments-anti-turkey-activities-in-us-congress-143655

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir