Bakım İle Güçlenen Saçlar

brezilya fönü

Kalıcı Saç Fönü


Saç ve saç bakımı kadınların hassas noktalarından biridir, brezilya fönü kadınların sıkça kullandığı kalıcı bir saç düzleştirme işlemidir. Brezilya fönü yapıldıktan sonra altı ay bir kalıcılığa sahiptir. Bu süreç de her sabah uyandığınızda saçlarınız bakımlı ve dümdüz görünecektir. Kalıcı fön uygulaması acısız bir işlemdir.

Kadınların oldukça sık tercih ettiği bu uygulama özellikle yıpranmış, kırılmış ve yoğun işlem görmüş saçlara ısı uygulamadan şekil vermek isteyenlerin birinci tercihidir.
Kırılan saçlar kurur, saçların kurumasına bağlı olarak saça şekil vermek zorlaşır. Şekil almakta zorlanan saça ısı uygulamak ise saçların daha fazla kurumasına sebep olacaktır. Bu döngüden kurtulmak için ise saça yoğun bakım yapmak gerekmektedir.

Keratin Bakımı İle Saçlarınızı Canlandırın


Keratin bakımı işlem görmüş saçların kurtarıcısıdır. Keratin saç tellerin de bulunan bir proteindir. Keratin bakımı yaptırdıktan sonra sülfatsız şampuan kullanılması gerekmektedir. Saça uygulanan ısı ve boya sebebiyle saç tellerinde ki keratin oranı düşer, buda saçların mat ve cansız görünmesine sebep olur. Keratin saç yüzeyin de koruyucu bir tabaka oluşturmaktadır. Sadece saç tellerinde değil tırnak ve cilt yüzeyinde de keratin bulunmaktadır.

Keratin uygulaması oldukça kolay ve zahmetsiz bir uygulamadır. Keratin bakımı yapılan saçlarda ki değişim kısa bir süre içerisinde belli olmaktadır. Bu işlem sonrasın da saçlara kimyasal ve yoğun ısı uygulanmamalıdır. Etkisi altı ay süren keratin bakımı saç tellerinin güçlenmesine yardımcı olurken saçların kalınlaşmasına da olanak sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir